Soğutma ve Havalandırma

Soğutma ve Havalandırma

Soğutma ve havalandırma sistemleri genellikle avm’lerde, hastanelerde ve büyük fabrikalarda kullanılan sistemlerdir. Bu sistemlerin bakım ve onarımı periyodik olarak yapılmak zorundadır. Herhangi bir arıza durumunda çok daha büyük sorunlara yol açılmasından ötürü bakım ve onarımı hiçbir zaman ertelenmemeli asla geciktirilmemelidir.

Isıtma ve Soğutma Sistemleri Nelerdir?

Isıtma sistemleri merkezi ve lokal olmak üzere iki ana başlıkta toplanabilir.

  • Merkezi Isıtma: Merkezi ısıtma sistemleri genelde soğuk iklimlerde bulunan kamu binalarında ya da apartmanlarda kullanılır.
  • Lokal Isıtma: Merkezi ısıtma sistemi ile neredeyse aynıdır fakat burada binalar merkezi sistemden değil de bireysel olarak ısıtırlar.

Soğutma sistemleri hem evlerde hem de iş yerlerinde kullanılan klimalar gibi soğutucu sistemlerdir. Bu sebeple soğutma sistemlerini hemen hemen herkes bilir.

Havalandırma sistemleri kullanım yerinin ihtiyacına göre mühendisler tarafından tesisatı yapılır. Havalandırmalarda bölgeye ve kullanım yerine göre zorunluluk gerekir yahut da gerekmez. Otopark ve sığınak havalandırmalarında yasal bir zorunluluk yoktur. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi de yönetmeliklerde söz konusudur.

Soğutma ve havalandırma sistemi şunları kapsar: havalandırma kanalı, profilleri, bağlantı ekipmanları, hücreli fanlar, klima santralleri, mefezler, çelik baca, ısıtma sistemleri, endüstriyel davlumbaz, lexible hava kanalı, mekan havalandırma, ısıtma- soğutma- iklimlendirme, jet fanlar- hicreli aspiratörler. Saydığımız bu başlıklar belki kiminiz tarafından ilk kez duyulan kelimeler belki de iş icabı çok sık duyduğunuz kelimeler…

Aslına bakarsanız saydığımız kelimelerin hepsi soğutma ve havalandırma konusunda gerekli olan kavramlardır ve tüm bunların bakımı, onarımı ve kurulumu herkes tarafından yapılacak türden basit işlemler değildir. Bizler 25 yıllık bilgi ve donanım ile kurmuş olduğumuz Kapo Klima Servisi olarak tüm bu konularda sizlere her zaman hizmet vermekteyiz. İstanbul içinde hem Anadolu yakasında hem de Avrupa yakasında sizlere tüm bu konularda hizmet vermekten onur duymaktayız.

Kapo klima servisi olarak bizler sizlere sadece soğutma ve havalandırma sistemleri konusunda hizmet vermiyoruz. Tüm kombi ve klimalarınızın bakım ve onarımında da teknik servis hizmeti sunuyoruz.